Леброн Джеймс вкара 25 точки на бившия си отбор за успех на Маями

Леброн Джеймс вкара 25 точки срещу бившия си отбор при победата на Маями над Кливлънд със 114:107 точки в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Дуейн Уейд добави 24 точки, а Крис Бош - 22 точки за "горещите", които водеха с 19 точки разлика в третата част, но в края на четвъртата губеха с четири - 91:95. За "кавалерите" Кайри Ървинг се отличи с 19 точки. Кобе Брайънт вкара рекордните за сезона 21 точки. Той беше най-резултатен за първата победа на Лос Анджелис Лейкърс от завръщането му на терена след лечение на разкъсан ахилес. "Езерняците" победиха Шарлът с 88:85 точки. Брайънт вкара решаващите два наказателни удара 37 секунди преди края. Той добави 7 борби и 8 асистенции. Джордън Хил и Пау Гасол отбелязаха по 15 точки, а Ник Йънг добави 13 точки за победителите.

Кемба Уокър реализира 24 точки за тима на Шарлът, които записа трета поредна загуба. Ал Джеферсън се отличи с 14 точки. Портлънд стана вторият отбор в НБА след Индиана, който достига границата от 20 победи за сезона, след като спечели със 139:105 точки срещу Филаделфия. ЛаМаркъс Олдридж се отличи с "дабъл-дабъл" - 20 точки и 16 борби, а Никола Батум вкара 17 точки за тима на Портлънд, който вкара рекордните 21 тройки в мача. Деймиън Лилард записа 16 точки, а Дорел Райт - 15 точки. За Портлънд това бе трета поредна победа. Тимът има 20 успеха и 4 поражения от началото на сезона.

Лос Анджелис Клипърс спечели гостуването си на Вашингтон със 113:97 точки. Крис Пол се отличи с 28 точки и 12 асистенции, а Джамал Кроуфърд вкара 17 точки. Блейк Грифин добави 16 точки и 9 борби. За Вашингтон най-полезен беше Джон Уол с 24 точки и 12 асистенции. Тим Дънкан записа 22 точки и 12 борби при успеха на Сан Антонио над Юта със 100:84 точки. Ню Йорк Никс победи Атланта със 111:106 точки след 35 точки на Кармело Антъни и 23 точки на Андреа Барнани. Чикаго загуби от Торонто със 77:99, а Далас се наложи над Милуоки със 106:93 точки.