Рецитал на Марселиньо и Абало на "Лудогорец арена", "орлите" догониха водача (видео)

Лудогорец победи гостуващия тим на Локомотив (София) в мач от 23-ия кръг на "А" група. "Орлите" се наложиха с 4:0 и по този начин догониха лидера Литекс. Двата тима събраха равен брой точки - 50, но Литекс ще зимува на първо място, тъй като има по-добри показатели в преките сблъсъци.

Над всички в днешната среща бяха Марселиньо и Даниел Абало, които се отличиха с по две попадения. Единият гол на бразилеца обаче бе от засада.

Двата тима изиграха доста слабо първо полувреме и с нищо не впечатлиха малкото фенове, които бяха заели места по трибуните в студената неделна вечер. Възпитаниците на Стойчо Стоев и Стефан Генов действаха нервно и допускаха доста брак.

Освен това играта често бе накъсвана заради нарушения и минаваше доста време докато се поднови, тъй като футболистите се разправяха със съдията. Като цяло през първите 45 минути нямаше нито едно чисто голово положение.

През втората част Лудогорец излезе коренно променен. "Орлите" натиснаха своя опонент и в 52-ата минута Марселиньо вкара за 1:0. Техничният полузащитник се разписа отблизо, след асистенция на Даниел Абало.

В 64-ата минута Марселиньо изригна за втори път. Светослав Дяков изведе бразилеца на добра позиция, който майсторски излъга играч на гостите и прати кълбото в мрежата. Попадението може да тежи на съвестта на страничния съдия, който не сигнализира, независимо че в момента на паса Марселиньо бе в засада.

Следващите няколко минути минаха под диктовката на гостите от София. В 78-ата минута Александър Дюлгеров имаше добра възможност да отбележи. Димитър Илиев подаде към своя съотборник, но той не успя да отправи удар от няколко метра.

Малко по-късно Локо Сф създаде първото си чисто голово положение. Футболист на гостите потърси Гаел, който след грешка на Теро Мантула, излезе сам срещу Иван Чворович, но стреля високо над напречната греда.

Превъзходството на "червено-черните" обаче бе твърде кратко. Лудогорец бързо се окопити и отново взе нещата в свои ръце.

В 83-ата минута Абало покачи на 3:0. Влезлият след почивката Михаил Александров центрира отдясно и испанецът засече топката, пращайки я зад гърба на Божидар Митрев.

В даденото продължение Абало оформи крайното 4:0. Фланговият състезател се възползва от пас на Себастиян Ернандес и с техничен изстрел не остави шанс на Митрев.

Малко преди това Ернандес уцели десния стълб и след като топката се разходи по голлинията, играч на Локо Сф изчисти силно в предни позиции.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКО СФ 4:0

1:0 Марселиньо 52
2:0 Марселиньо 64