Монако се разходи до Гинган за три точки

Отборът на Монако победи с 2:0 като гост Гинган в мач от 18-ия кръг на Лига 1. Монегаските не срещнаха особени проблеми със съперника от Бретан и след като си осигуриха комфортна преднина преди почивката, действаха икономично през второто полувреме.

Резултатът бе открит още в четвъртата минута на мача от младата надежда на тима Антони Мартиал. Бившият играч на Лион получи топката в наказателното поле от Хамес Родригес и със силен шут разстреля вратаря. Младокът използва по най-добрия начин шансовете, които в последно време получава от Клаудио Раниери и показва много добра игра.

В средата на първата част домакините останаха с човек по-малко, след като десният бек Жонатан Мартинс Перейра си изкара два глупави жълти картона само за четири минути. И в двата случая бранителят загуби равновесие и игра с ръка, за да спре опасни атаки на Монако. В края на полувремето резултатът стана 2:0 в полза на гостите. След изпълнение на корнер Лавин Курзава се разписа с глава. През втората част домакините се опитаха да обърнат по някакъв начин хода на мача, но с човек по-малко им бе трудно. Монако пък спокойно изчака края на двубоя без да хаби излишни сили.

С победата днес Монако отново се доближи на две точки от лидер Пари Сен Жермен. Монегаските са втори с 41 точки, докато парижани имат 43. Гинган пък се смъкна до 12-о място с 23 точки.