ПСЖ отново дръпна на върха (видео)

Лидерът във френския шампионат Пари Сен Жермен победи с 3:1 като гост Рен в мач от 18-ия кръг на Лига 1. Дежурните си попадения отбелязаха Златан Ибрахимович и Единсон Кавани, а един гол вкара Тиаго Мота. За домакините се разписа Ромен Алесандрини.

Резултатът бе открит от Тиаго Мота в средата на първата част. Италианецът се възползва от неумела намеса на домакините при един корнер и след като преодоля защитник прати топката в мрежата. В началото на втората част резултатът стана 2:0 в полза на ПСЖ. Блес Матюиди бе спънат в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която Ибрахимович реализира. Рен успя да намали резултата след гол на Алесандрини от фаул, но в края на мача при една контраатака Кавани пречупи надеждите на домакините с трети гол.

Така ПСЖ събра 43 точки на върха на класирането на Лига 1. Преследвачът Монако може да се доближи на две точки, ако победи Гинган по-късно днес. Рен пък остава с 21 точки на 13-о място.