Нефтохимик 2010 обърна Дунав с 3:1

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) постигна 6-та победа в Суперлигата на България. Воденият от треньора Даниел Пеев тим обърна вкъщи аутсайдера Дунав (Русе) с 3:1 (28:30, 25:13, 25:19, 25:17) в среща от 9-ия кръг, играна тази вечер.

Така бургазлии се изкачиха на 4-то място във временното класиране с 16 точки след 6 победи и 3 загуби, докато Дунав продължава да е на последното 12-то място без победа и без спечелена точка до момента. В 10-ия кръг Нефтохимик е гост на Добруджа 07 (Добрич), а русенци са домакини на Пирин (Разлог). Мачовете са следващата събота (21 декември) съответно от 18,00 и 16,00 часа.

Гостите от Русе започнаха много нахъсано, като взеха инициативата в първия гейм и диктуваха играта до второто техническо прекъсване. Едва тогава домакините се съвзеха и успяха да изравнят 17:17, като играта продължи равностойно. В крайна сметка по-големият ентусиазъм на русенци си каза думата и те се наложиха, като спечелиха гейма с 30:28. Това отрезви домакините и те не допуснаха повече изненади в срещата. В следващите три гейма Нефтохимик коригира играта си, взема голям аванс и затваряха геймовете с голяма разлика.