Юношите на Локомотив (София) загубиха от Уотфорд в Италия

Юношите старша възраст на Локомотив (София), родени 1995 година загубиха с 1:2 от английския Уотфорд втория си мач от международния турнир в Италия. Поражението е второ на "червено-черните" след загубата с 0:1 вчера от тима-домакин Латина, на чийто терен където се игра и мачът с Уотфорд.

"Железничарите" играха много по-силно днес срещу англичаните, които отвърнаха с груба и твърда игра. Така до 60-ата минута цели три принудителни смени трябваше да направи треньорът Владислав Вутов пред погледа на директора на школата Ивайло Аспарухов.

Въпреки много силното първо полувреме срещу Уотфорд, българите се прибраха на почивка с гол пасив, допуснат след точно отбелязана дузпа.

През втората част Златко Бонев със страховит изстрел от 26 метра изравни. След груба съдийска грешка обаче Уотфорд стигна до победата с 2:1. Местният рефер допусна и още една фрапантна грешка малко по-късно. Той първо зачете нередовен гол на островитяните, а три минути по-късно го отмени. Това се случи след скандал с един от родителите на българските юноши, който също е на Апенините.

Турнирът се наблюдава от редица мениджъри, киоти следяха изявите на юношите на Локомотив, като няколко момчета оставиха отлични впечатления.

Утре Локомотив излиза срещу словашкия ФК Сеница. В другата група от турнира се подвизават римските Лацио и Рома, а финалът ще се играе на "Олимпико" в петък и в него ще се срещнат победителите в двете групи.