Суонзи и Хъл Сити не можаха да се победят

Отборите на Суонзи и Хъл Сити не можаха да излъчат победител в последния мач от 15-ия кръг в английската Премиър лийг. Срещата на "Либърти Стейдиъм" завърши при резултат 1:1. гостите първи отбелязаха чрез Дани Греъм в 8-ата минута, но Хосе Морено - Чико възстанови равенството в 60-ата минута и този резултат се запази до края на мача.

В началото Суонзи опита натиск, но още при първата възможност за гостите се стигна до гол. В 8-ата минута Ашли Уилямс направи страхотна грешка при изнасянето на топката, като я подари на Ахмед Елмохамади, който напредна по фланга и центрира към Дани Греъм и той от близо засече кълбото в мрежата на Герхард Тремел. След това "лебедите" отново натиснаха, но прекалено плахо. Домакините разчитаха предимно на далечни удари, като Бен Дейвис отправи един нелош изстрел профучал над вратата, но това бе единственото по-интересно положение за уелския тим.

През втората част Суонзи все пак стигна до изравняването. В 60-ата минута при центриране от корнер Хосе Морено - Чико бе оставен непокрит в близост до вратата и засече кълбото в мрежата за 1:1. След това в 74-ата минута гол на Хъл Сити бе отменен заради засада. До края на мача и двата тима имаха възможност да стигнат и до успеха, но не се възползваха от своите шансове и срещата завърши без победител.

Така Суонзи събра актив от 19 точки и заема 10-ата позиция в класирането. Хъл Сити пък е 12-ти с 18 точки.