Очаквайте: Турнир на талантите U14: Зона Бургас - Зона Варна

Левски би ЦСКА с 3:0 за Купата на България (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Левски изкова чиста победа над ЦСКА-Демакс в среща от втория състезателен ден в Група Б на женския турнир за Купата на България. Пред около 170 зрители в столичната зала Христо Ботев Сините наложиха своето темпо на игра и спечелиха с 3:0 (25:17, 25:20, 27:25)*.  Точките, които обаче отбелязаха Червените, им бяха достатъчни, за да си осигурят минимум второто място в групата, независимо от резултата в последния мач между Левски и ЕПУ (Перник).  За да намерят и на теория своето място между най-добрите четири в надпреварата, волейболистките на Радослав Бакърджиев се нуждаят от един гейм или достатъчен точков актив от трите гейма срещу Студентките утре.

В първия гейм момичетата на Радослав Бакърджиев доминираха на терена, възползвайки се от многото непредизвикани грешки в играта на ЦСКА и отлично посрещащата и нападащата Таня Събкова.  Така те натрупаха солиден аванс и затвориха гейма при 25:17.  Втората част премина на приливи и отливи, но с лек превес на Сините въпреки прекалено многото грешки, които те започнаха да правят.  След 19:19 обаче Левски направи 5 поредни точки при сервиси на добре играещата и в нападение през този гейм Мирослава Паскова, а след още две разигравания вече водеше с 2:0 гейма.

Третият гейм бе най-интересният в мача. Ралина Дошкова заигра добре в нападение и на блокада и ЦСКА пое инициативата, а преднината му достигна до 5 точки.  Това обаче не отказа противника, който не само изравни при 19:19, но и поведе с 22:20.  Червените отговориха с 4 поредни точки и стигнаха до геймбол.  Последваха 3 безответни точки и мачбол за Сините.  При следващия мачбол Гергана Димитрова сгреши в нападение и сложи точка на спора – 27:25 и 3:0 за Левски.

Топреализаторки на мача станаха Таня Събкова и Ралина Дошкова с по 15 точки, съответно за Левски и за ЦСКА.  Мирослава Паскова добави 13 за победителките.

ЛЕВСКИ - ЦСКА 3:0 (25:17, 25:20, 27:25)

ЛЕВСКИ:

Вероника Бежандолска 8, Таня Събкова 15, Нася Димитрова 8, Мирослава Паскова 13, Гергана Петрова 6, Петя Баракова 2 - Анелия Тодорова-либеро

Старши-треньор: Радослав Бакърджиев

ЦСКА:

Гергана Димитрова 5, Джесика Николова 7, Ралина Дошкова 15, Силвия Кьосева 4, Симона Димитрова 9, Даниела Кънчева 2 - Патрисия Йончева-либеро (Кристина Петличка 7, Близнашка)

Старши-треньор: Юлия Иванова

Мачове от втория кръг в груповата фаза на турнира за Купата на България по волейбол (жени), който се провежда в зала "Христо Ботев":