Най-после Лил допусна гол

Отборът на Лил допусна загуба и гол във вратата си след 11 срещи суха мрежа в шампионата на Франция. "Кучетата" записаха поражение с 0:1 при гостуването си на Бордо в мач от 17-ия кръг на Лига 1.

Вратарят на гостите Винсент Ениеама допусна доста нещастно гол във вратата си след като я бе опазил без попадение 1061 минути. В 27-ата минута удар на Ландри Нгуемо рикошира в крака на Симон Кяер и стана неспасяема за нигерийския страж.

Малко след началото на втората част Бордо остана с човек по-малко, тъй като Максим Пундж влезе грубо в коляното на Франк Берия и бе изгонен. В крайна сметка обаче жирондинците успяха да запазят вратата си без гол и спечелиха три точки. Победата прати Бордо на шесто място с 27 точки, а Лил за момента остава втори с 36.