Живко Миланов и Том отстъпиха в Грозни

Терек победи Том с 2:0 в последния си мач за 2013 година и ще зимува малко по-спокойно, след като се изкачи на 14-о място във временното класиране. Гостите от Томск имат с две точки повече и са 13-и в таблицата. Головете за Терек отбелязаха Джереми Бокила в 20-ата минута и Аилтон от дузпа в допълнителното време. Том завърши мача с 9 човека заради червени картони на Владимир Кисенков и вратаря Петер Вашек.

Живко Миланов беше титуляр за гостите и игра цял мач. Българинът единствен от защитницит на Том не получи картон. Неговият съотборник Кисенков остави съотборниците си с човек по-малко в 73-ата минута, а вашек беше изгонен за нарушението, довело до дузпа за Терек в последните секунди. Тъй като гостите бяха изчерпали правото си на три смени, на вратата застана бранителят Владимир Риков, който не можа да парира удара на Аилтон.