Курани не даде шанс на Амкар

С два гола на Кевин Курани Динамо (Москва) победи Амкар с 2:0 и излезе на 4-о място в класирането на руската Премиер лига. Бившият германскки национал откри резултата в 57-ата минута след асистенция на Юрий Жирков, а в 77-ата минута сложи точка на спора с точно изпълнена дузпа.

Георги Пеев и Благой Георгиев играха цял мач за Амкар, а Захари Сираков беше сменен в 52-ата минута от младия Андрей Придюк. Четвъртият българин в тима от Перм - Петър Занев, не игра заради контузия.

Динамо беше по-добрият отбор, но до почивката не успя да преодолее стабилната защита на Амкар. С пропуски се отличиха Александър Кокорин и Балаш Джуджак.

На полувремето Дан Петреску смени Кокорин с Владимир Дядюн и атаките на домакините станаха по-опасни. В 57-ата минута Жирко центрира на далечната греда и Курани с глава вкара за 1:0. Двайсетина минути по-късно Игор Денисов беше фаулиран в наказателното поле от Мартин Якубко, а Курани реализира дузпата и оформи крайния резултат.

В класирането Динамо е на 4-а позиция с 35 точки и остави след себе си шампиона ЦСКА (Москва). Амкар допусна втора поредна загуба и е на 7-о място с 30 точки.