Кристъл Палас срази Кардиф (видео)

Тимът на Кристъл Палас победи с 2:0 като домакин Кардиф в мач от 15-ия кръг на английската Висша Лига. Още в 6-ата минута Камерън Джероум откри резултата, изпращайки топката в мрежата с глава след блестяща асистенция на Джейсън Пънчиън. Последният се завъртя и с прекрасно центриране качи топката на главата на Джероум. В 58-ата минута мароканският нападател Маруан Шамак на практика сложи точка на спора, правейки резултата 2:0 с шут отблизо в долния ляв ъгъл на противниковата врата.

С тази победа "орлите" от Лондон събраха 13 точки, но продължават да са в зоната на изпадащите - на 18-о място. Кардиф пъке 16-и с 14 точки.