Много битка, екшън и драма при исторически успех на Левски на "Лудогорец Арена" (видео + галерия)

Шампионът Лудогорец и подгласникът му Левски изиграха истинско дерби в 21-ия кръг на "А" група на "Лудогорец Арена", завършило 0:1, което е исторически първи успех за "сините" в Разград. Точен бе Ларсен Туре още в третата минута. При ситуацията на попадението домакините имаха претенции за засада. След това двамата вратари Владислав Стоянов и Пламен Илиев демонстрираха невероятна класа, като на няколко пъти спасиха вратите си. Двата тима се бореха за всяка педя терен и съдията Георги Йорданов извади цели 16 картона, като два от тях бяха червени - на Станислав Ангелов в 75-ата минута и на Жуниор Кейсара в 90-ата минута. Домакините имаха претенции за дузпа преди почивката, а гредата в 89-ата след удар на Ешпиньо им попречи да изравнят.

Играчите на Левски се раздадоха до край и вече имат 37 точки, като намалиха на десет точки изоставането си от Лудогорец, който остана с 47 след втората загуба у дома за този сезон.

Двубоят се игра при много студено време и пред около най-много 4000 зрители на трибуните.

Стойчо Стоев заложи на най-добрия си състав, а Анотни Здравков върна старата схема на тима 4-2-3-1, като до Гаджев действаше Старокин. Младокът Цонев пък бе зад Димитър Макриев.Всичките те изиграха много силен мач.

Срещата стартира ударно за гостите, които в третата минута водеха след гол на Туре от един метър. Това е неговия трети гол този сезон от 10 срещи за първенство.

Последваха минути за домакините. В 8-ата минута Пламен Илиев изби с крак опасност след изстрел на Жуниор Кайсара. Илиев спаси със страхотен плонж удар и на Роман Безях отблизо в 13-ата минута. Три минути по-късно Димов извърши нарушение при опит да избие топката и повали Безяк, но Георги Йорданов остана безмълвен. Гаджев, Ангелов и Цонев пък получиха жълти картони.

Александров и Мисиджан пропуснаха добри възможности. Илиев отново спаси при останалия сам срещу него Безяк в 33-ата минута. Столичани пък на контраатака имаха няколко добри възможности, но Родригес и Цонев пропиляха.

Йордан Минев се контузи и бе заменен от Шоко, като Кайсара мина да играе като ляв защитник, а Шоко застана отдясно. Най-добрата атака на домакините бе пропиляна в 40-ата минута, когато Марселиньо стреля над гредата. Туре пък в 41-ата пропусна да вкара втори гол от 10 метра, като стреля в аут с левия крак.

Най-чистото положение преди почивката изпусна Макриев сам срещу Стоянов, като стражът на домакините изби с крак.

Втората част започна с невероятен пропуск на Борислав Цонев, който отблизо прати топката над вратата. Безяк с глава стреля в аут при първата опасност за домакините.

Антонио Вутов замени Цонев, а в 62-ата минута отново Стоянов бе блестящ. Този път той запази вратата си от втори гол, след като парира удар на Родпигес, останал сам срещу него. Домакините се опитваха, но нямаха идея как да стигнат до гол, а левскарите на контраатака можеха да решат мач при повече съобразителност.

В 75-ата минута Пелето получи втори жълт картон за разкарване на топката и остави тима си с 10 човека, което не се прием много от синия капитан.
Ешпиньо и Алекс Перес се появиха, като излязоха Дяков и Макриев. Илиев с отлично спасяване запази вратата си в 81-та минута след удар с глава на резервата Жуниор Кишида. През това време  жълтите картони  валяха един след друг от ръката на Йорданов.
Пет минути преди края Дъстли Мюлдер направи невероятен пропуск сам срещу Стоянов, който отново изби. Удар на Фабио Ешпиньо с глава пък срещна гредата в 89-ата минута след грешка на Перес. В последната минута Кайсара фаулира Вутов, след което започна да го дърпа, за да стане по-бързо и получи втори жълт картон и съответно червен.

Продължението бе пет минути, но до гол не се стигна, като “сините” заслужено се завръщат в София с трите точки, а около 500 техни фенове ги изпратиха със скандирания и аплодисменти.

"Орлите" допуснаха своята четвърта загуба за този сезон в "А" група и втора в своя дом след тази от Литекс, който вече е само на точка от шампионите.