Звезда на Левски почете Нелсън Мандела

Звездата на Левски Гари Родригес почете паметта на починалия преди два дни бивш президент на ЮАР Нелсън Мандела. След триумфа с 1:0 срещу Лудогорец холандското крило съблече своята фланелка, а под нея имаше друга с надпис "RIP Hero Nelson Mandela".

95-годишният лидер си отиде от този свят в четвъртък вечерта. Паметта му бе почетена от куп звезди на световния спорт, а вчера церемонията по тегленето на жребия за Световното първенство в Бразилия започна с минута мълчание.

Голмайсторът на "сините" още преди мача се бе приготвил да посвети свой гол на една от най-значимите личности на Африка през миналия век. По време на срещата с "орлите" бързакът пропусна да вкара сам срещу Владислав Стоянов, но след мача демонстрира тениската си пред феновете на Левски. Холандецът бе заменен малко преди края от Алехандро Перес, но след историческата първа победа в Разград посвети успеха на Мандела.

ГАЛЕРИЯ от мача ЛУДОГОРЕЦ - ЛЕВСКИ 0:1 - ТУК!!!

снимка: Емона Цончева/Sportal.bg