Соунзи спря грубо полета на "свраките" (видео)

Отборът на Суонзи нанесе тежка загуба на Нюкасъл в срещата между двата тима на "Либърти Стейдиъм" от междинния 14-ти кръг в Премиър лийг. "Лебедите" спечелиха с класическото 3:0 и така спряха полета на "свраките", които записаха четири поредни победи в последните си четири двубоя. Домакините тотално надиграха своя съперник и с точен удар на Нейтън Дайър в 45-ата, автогол на Матийо Дебюши в 67-ата и гол на Джонджо Шелви в 81-ата минута стигнаха до трите точки.

Двубоят бе равностоен само през първата част, но в нейния край домакините стигнаха до откриване на резултата. Тогава топката бе центрирана в наказателното поле и макар Тим Крул да успя да я докосне, тя стигна до Нейтън Дайър, който я прати в мрежата за 1:0. След това в 67-ата минута и късметът помогна на домакините да удвоят, след като Шелви отправи силен удар, който Крул спаси, но топката се отби от гърба на Дебюши и се озова във вратата за 2:0. В 81-ата минута пък Шелви окончателно сложи точка на спора, след като със силен удар от далечна дистанция не остави шансове на вратаря за крайното 3:0.

Така Суонзи събра актив от 18 точки и се изкачи до 11-ата позиция. Нюкасъл пък вече е 7-ми с 23 точки.