Рен се съвзе с победа над Сент Етиен

Отборът на Рен прекъсна серията си от четири мача без победа в Лига 1, след като надигра с 3:1 Сент Етиен в мач от 16-ия кръг на френския шампионат. Два гола за бретанците вкара Силиво Ромеро, а един добави Ромен Алесандрини. За "зелените" почетното попадение бе дело на бившия играч на Рен - Мевлют Ердинч.

Домакините поведоха с гол с глава на Ромеро в 34-ата минута след центриране на Емерсон. В началото на втората част Рен удвои, след като Алесандрини довкара във вратата един избит от вратаря Стефан Руфие удар. В средата на втората част Ромеро отбеляза втория си гол в мача след отличен дълъг пас на Алесандрини и покачи на 3:0. В последната минута на мача Ердинч успя да намали за Сент Етиен, но за повече нямаше време.

Победата днес изкачи Рен до 11-а позиция с 21 точки. Сен Етиен пък пропусна да се изравни с Олимпик Марсилия на четвърта позиция и остава шести с 24 точки.