Рубин прегази "българския" Амкар

Тимът на Рубин (Казан) прегази с 3:0 като домакин Амкар (Перм) в двубой от 18-ия кръг на руската Премиер Лига. Бибрас Натхо (38), Соломон Рондон (66) и Олег Кузмин (77) бяха точни за Рубин при класическата победа срещу отбора от Перм, в чийто състав като титуляри започнаха трима българи - Захари Сираков, Георги Пеев и Благой Георгиев. Четвъртият наш сънародник в тима на Амкар - Петър Занев, не бе в групата на гостите за срещата. Пеев бе сменен в 75-ата минута, а Сираков и Георгиев останаха на терена през всичките 90 минути.

В 38-ата минута Бибрас Натхо откри резултата с добавка, след като топката се бе отбила от гредата след мощен шут на играч на Рубин извън наказателното поле. Три минути след гола 18-годишният ирански нападател на Рубин Сардар Азмун уцели напречната греда на вратата на Амкар с параболичен удар с глава.

След почивката домакините вкараха още два гола, чиито автори станаха футболисти, включили се в игра от пейката. В 68-ата минута венецуелският нападател Соломон Рондон, появил се на терена само две минути по-рано, направи резултата 2:0, а а класическата победа на казанци оформи в 77-ата минута Олег Кузмин.

Рубин е девети във временното подреждане с 23 точки, а Амкар е седми с 30.