Севиля с трета поредна победа

Отборът на Севиля надви с 2:1 като гост Гранада в двубой от 15-ия кръг на Примера, игран на "Лос Карменес". Карлос Бака (23) и Кевин Гамейро (87) зарадваха Унай Емери. Голът на Юсеф Ел-Араби не се оказа достатъчен за домакините. Победата е трета поред за севилци в Ла Лига, докато Гранада записа второто си последователно поражение.

Първият голов шанс се откри пред Диого Фигейраш в петата минута. След грешка на Брайън Ангуло и разбъркване топката попадна във владение на вратаря Роберто Фернандес. Хосе Антонио Рейес стреля отдалеч, но без проблеми за вратаря.

Минутка по-късно гостите от "Рамон Санчес Писхуан" взеха голов аванс. Желсон Мурийо се подхлъзна, Карлос Бака овладя, напредна и с много техничен нисък удар с външен фалц намери далечния ъгъл: шут от 20 метра и седми гол в Примера за новото попълнение.

В 30-ата Франсиско Медина - Пити поиска дузпа. В 34-ата съдията правилно не зачете гол на Юсеф Ел-Араби, който беше в засада при центрирането на Пити. До края на полувремето домакините изпуснаха чрез Брахими, Хасан Йебда и Ел Араби.

В 53-ата стражът на "бланкирохос" Бето изби удар на Йебда. Тимът на Лукас Алкарас натисна и си спечели дузпа в 60-ата минута. Даниел Карисо игра с ръка в наказателното поле и Брахими отбеляза от бялата точка с първия си гол за Гранада. Интересното е, че Карисо имаше жълт картон от първото полувреме и не беше предупреден официално при дузпата.

В 73-ата Бака отново надигра защитата на домакините, но Роберто изби в корнер. В 78-ата Бето се прояви като спасител след много опасен шут на Пити, като топката отиваше към сглобката. В 87-ата резервата Кевин Гамейро отбеляза за гостите от "Рамон Санчес Писхуан". Вратарят на Севиля изрита топката, Бака асистира и френският стрелец матира Роберто - 1:2. В 92-ата Иван Ракитич можеше да реши всичко при страхотна контра, но стражът на домакините предугади прехвърлящия удар.

Севиля е на осма позиция, докато Гранада е на 12-а.

Снимка: Getty Images/Guliver