Мартин Камбуров изригна при победа на Локо Пд

Отборът на Локомотив (Пловдив) записа домакинска победа над предпоследния в класирането Нефтохимик в мач от 19-ия кръг на "А" група. Пловдивчани се наложиха с 2:0, като и двете попадения бяха дело на Мартин Камбуров.

Нападателят излезе начело при голмайсторите с 12 гола, изпреварвайки Симеон Славчев от Литекс. След днешната победа "смърфовете" се намират на 4-та позиция в таблицата с актив от 34 точки.

Мачът не бе особено интересен, тъй като головите положение пред двете врати се брояха на пръстите на едната ръка. Все пак домакините успяха да се възползват от създадените ситуации и спечелиха заслужено.

В 35-та минута Камбуров демонстриха головия си нюх и изведе своя тим напред в резултата. Нападателят се възползва от разбъркване в наказателното поле и с удар под гредата опъна мрежата.

В 64-ата минута Камбуров записа името си сред голмайсторите за втори път, след като остана очи в очи с вратаря Денчев. Гостите имаха претенции за засада, но такава нямаше.

Най-чистото положение за "шейховете" бе в 49-ата минута, когато вратарят Йордан Господинов допусна груба грешка и подари топката на Петър Димитров. Състезателят на Нефтохимик не успя да се възползва и стреля отблизо право в падналия на земята страж на домакините.

ЛОКО ПД - НЕФТОХИМИК 2:0