Нефтохимик 2010 даде гейм на Монтана

Волейболният отбор на Нефтохимик 2010 (Бургас) успя да се поздрави с трите точки от мача си с гостуващия Монтана.  В срещата от 7-ия кръг на Суперлигата домакините дадоха само един гейм на съперника и се наложиха с 3:1 (26:24, 25:20, 18:25, 25:21).

Първият гейм бе изключително оспорван, с няколко откъсвания напред в резултата и смени във водачеството. В заключителните моменти на тази част монтанчани не само стопиха аванса на бургазлии, но и първи стигнаха до геймбол. Те обаче не се възползваха от това и позволиха на Нефтохимик да обърне за 26:24. В следващите три части чак до такива драми не се стигна. Домакините имаха инициативата във втория и четвъртия гейм и ги спечелиха съответно с 25:20 и 25:21, а за Монтана остана третият гейм, в който волейболистите на Северин Димитров бяха повече от убедителни за 25:18.

Най-полезен за бургазлии стана Георги Петров с 21 точки (1 блок, 2 аса и 30% ефективност в атака), а капитанът Андрей Николов добави 17 точки (1 ас, 42% ефективност в атака и 32% перфектно посрещане) за победата. За тима на Монтана центровете Венцислав Рагин (9 блока!!!, 1 ас и 38% ефективност в атака) и Петър Кирчев (5 блока, 1 ас и 53% ефективност в атака) реализираха съответно 16 и 14 точки.

Преди изиграването на последните три срещи от кръга днес, Монтана е на 4-то място с 13 точки след 4 победи и 3 загуби, а Нефтохимик е 6-ти с 11 точки също след 4 победи и 3 загуби.
НЕФТОХИМИК 2010: Евгени Григоров 5, Георги Петров 21, Андрей Николов 17, Мартин Пенев 15, Стоян Самунев 9, Васил Атанасов 13 - Атанас Митрев-либеро (Стоян Златев)
Старши-треньор: Даниел Пеев
МОНТАНА: Любомир Агонцев 3, Иван Крачев 8, Валентин Димов 9, Бранимир Баев 10, Венцислав Рагин 16, Петър Кирчев 14 - Георги Георгиев-либеро (Явор Генов 2, Димитър Маринков 10, Цанко Цанков, Владимир Лобутов)
Старши-треньор: Северин Димитров.

Статистика: Костадин Бирбочуков (скаутмен на Нефтохимик)