Севиля се изложи на финала (видео)

Отборът на Севиля направи 1:1 с Ещорил в мач от група "Н" на Лига Европа, игран на "Рамон Санчес Писхуан". Кевин Гамейро отбеляза в седмата минута, но Фернандеш изравни в 90-ата. Така андалуският тим пропусна да си подсигури първото място в групата, а преди последните мачове още няма теоритично място на 1/16-финалите.

Домакините започнаха силно и още в третата минута Иван Ракитич стреля силно, но Вагнер спаси. В седмата тимът на Унай Емери успя да реализира. Хосе Антонио Рейес направи страхотен рейд и даде извеждащо подаване към Кевин Гамейро, който надбяга бранител и преодоля вратаря - 1:0. В 18-ата Хави Варас се намеси след добър опит на Евандро. В 21-ата Рейес намери Ракитич, но Вагнер отново действа точно. В 28-ата Гамейро не стигна страхотен пас на Рейес.

Именно Рейес беше най-добрият терена, като играеше предимно на дясното крило. В 66-ата Федерико Фасио не насочи точно с глава. В последните минути двубоят беше притихнал. В 90-ата Рубен Фернандеш изненада севилци с изравнителен гол. Севилци изпуснаха по глуповат начин победата, като допуснаха централен защитник да оформи крайното 1:1.

СЕВИЛЯ - ЕЩОРИЛ 1:1
1:0 Гамейро (7)
1:1 Рубен Фернандеш (90)