Астън Вила се пребори за точка в горещото мидландско дерби с УБА, Тонев поигра почти час (видео)

Горещото мидландско дерби между Уест Бромич и Астън Вила завърши без победител - 2:2. Двата тима изиграха доста динамичен двубой, като поделиха по едно полувреме. През първата част домакините на "Дъ Хоутърнс" взеха преднина от два гола с попадения на Шейн Лонг в 3-ата и 11-ата минута. През втората част обаче гостите демонстрираха характер и стигнаха до равенството с попадения на Карим ел Ахмади в 67-ата и Ашли Уестууд в 75-ата минута. Българският нападател на "виланите" Александър Тонев започна мача като титуляр и остана на терена до 57-ата минута, като се отличи с няколко хубави далечни удара, преди да бъде заменен от Андреас Вайман.

Уест Бромич набързо взе преднина от два гола. Още в 3-ата минута Шейн Лонг получи прекрасен дълъг пас от Крис Брънт, овладя по перфектен начин пред наказателното поле и прати топката в мрежата за 1:0. В 11-ата минута отново Лонг се възползва от невероятно грешка на Леандро Бакуна, който върна неразчетено и подари топката на ирландеца, който напредна и с техничен прехвърлящ пас направи 2:0.

Отборът на Астън Вила изглеждаше стъписан, но все пак опитваше от време на време да поглежда към вратата на съперника, а Александър Тонев бе един от най-активните за своя тим като на няколко пъти отипа далечни изстрели, които обаче попадаха право в ръцете на вратаря. Либор Козак пък уцели гредата в 24-ата минута. В същото време обаче домакините можеха да отбележат още, ако не бяха пропуски на Стефан Сесеньон и Лонг.

Второто полувреме обаче Астън Вила изглеждаше преобразен отбор. Гостите показаха, че няма да се примирят с този резултат и в 56-ата минута дойде първата възможност за гол, но удар на Анреас Вайман бе спасен от вратаря. В 67-ата минута обаче усилията на "виланите" дадоха резултат и при едно центриране в наказателното поле ВАйман свали с глава за Ел Ахмади, който от близо отбеляза и върна отбора си в мача - 2:1. Осем минути по-късно гостите стигнаха и до изравняване. Ашли Уестууд овладя една изчистена топка пред наказателното поле и с прекрасен изстрел не остави шансове на вратаря за 2:2.

До края и двата тима опитаха да стигнат до победата, но повече голове не паднаха и двата тима трябваше да приемат равенството, което може би бе и най-справедливият резултат. Така отборите поделиха по една точка и остават в средата на таблицата, съответно на 11-ата и 12-ата позиция с по 15 точки в актива си.