Аутсайдер спря устрема на Интер (видео)

Интер пропусна чудесен шанс да се изравни по точки с Наполи и да излезе на трето място в класирането на Серия "А". В предпоследен мач от 13-ия кръг "нерадзурите" стигнаха само до равенство при гостуването си на Болоня. Домакините, които са застрашени от изпадане, поведоха в началото с гол на Панайотис Коне, а Джонатан донесе точката за Интер с попадение в 51-ата минута.

Гостите от Милано трябва да са по-недоволни от крайния резултат, защото създадоха доста голови положения, но Родриго Паласио и Фреди Гуарин направиха сериозни пропуски. Интер можеше да се добере до победата в добавеното време, но Джанлука Курчи спаси удар с глава на защитника Роландо, а след това шут на Жуан Жезус срещна гредата.

В защитата на "нерадзурите" отсъстваше наказаният Андреа Ранокия, но в състава се завърна Уго Кампаняро. Атаката на тима от Милано отново водеше Родриго Паласио, а най-близо до него действаше Фреди Гуарин. В халфовата линия си партнираха Рики Алварес, Слити Тайдер и Естебан Камбиасо, а Юто Нагатомо и Джонатан уплътняваха фланговете.

Домакините от "Ренато Дал'Ара" също започнаха в схема 3-5-2. Наставникът Стефано Пиоли разчиташе в предни позиции на Джонатан Кристалдо и Алесандро Диаманти.

Интер стартира със самочувствие, но много рано получи гол. В 12-ата минута загубена в средата на терена топка доведе до бърза контра на домакините и перфектен пас на Кристалдо към Коне, който откри резултата. "Нерадзурите" пропиляха няколко добри възможности за изравняване, като най-близо до гола беше Паласио. Аржентинецът беше оставен непокрит след центриране на Джонатан, но прати топката в аут. В друга ситуация топката буквално се разходи по голлинията, но не пожела да влезе във вратата на Джанлука Курчи, а в самия край на полувремето гредата спаси Болоня след удар от фаул на Гуарин.

Втората част беше още по-интересна. Самир Ханданович трябваше да се намесва след коварен изстрел на Диаманти, а в 51-ата минута Интер най-после стигна до гол. Джонатан се озова на добра позиция пред наказателното поле и с помощта на рикошет в крака на противников футболист, топката спря в мрежата - 1:1.

Резервата Роландо Бианки отново можеше да даде аванс на Болоня, но силният му удар беше отразен от Ханданович. В следващите минути Интер изцяло се настани в половината на домакините. Курчи спаси шут на Гуарин, а в 71-ата минута перфектен пас на Джонатан намери Алварес, но той стреля над вратата.

В добавеното време и защитниците на Интер се втурнаха в атака. Курчи изби удар с глава на Роландо след центриране от корнер, а драмата достигна връхната си точка секунди по-късно, когато Жуан стреля опасно, но топката се отби от гредата и гостите трябваше да се примирят с равенството.