Майнц 05 наказа Вердер в Бремен (видео)

Майнц 05 удари Вердер (Бремен) с 3:2 на неговия стадион в заключителната среща от 13-ия кръг в Бундеслигата. Третата победа в последните четири мача изкачи бъдещия тим на Тодор Неделев до седма позиция на само 2 точки от зона "Европа". Футболистите на Томас Тухел водеха уверено с 3:0 и изчакваха спокойно края на двубоя, но в последните минути допуснаха два бързи гола и в края им се наложи да се защитават с всички усилия.

"Червените" от Майнц изнесоха лекция по прагматичен футбол, възползвайки се по най-добрия начин от положенията си. В 7-ата минута Николай Мюлер наказа вратаря Себастиан Мийлитц за неразчетеното му излизане, като майсторски го прехвърли. Гостите удвоиха аванса си в 17-ата минута, когато волето на Шинджи Оказаки изстреля кълбото в мрежата за 2:0 на сметката на Майнц.

След това играчите на Робин Дут пропуснаха две прекрасни възможности чрез Асани Лукимиа-Мулонготи, който удари греда, и Дави Зелке, стрелял в аут от 3-4 метра.

Оказаки привидно реши изхода на срещата с още едно попадение в 70-ата минута, когато завърши добър пробив на Щефан Бел по дясното крило.

Бременци търсеха попадението, но не можеха да преодолеят отличния днес вратар на гостите Лорис Кариус. Все пак в 85-ата минута 20-годишният младеж се оказа безпомощен, след като Франко ди Санто намери Елжеро Елиа точно пред голлинията и резултатът стана 1:3. Драмата стана пълна в 90-ата минута, когато Елиа и Ди Санто си размениха ролите, за да може аржентинецът да вкара с глава за 2:3. Все пак Майнц удържа аванса си в даденото 3-минутно продължение.

Вердер се намира в лоша серия, като има само една победа в последните седем кръга и съответно е само на 4 точки от изпадащите.