Повече от два месеца няма кой да вкара на Лил

Отборът на Лил продължава с впечатляващото си представяне в Лига 1. "Кучетата" победиха с 1:0 Тулуза в мач от 14-ия кръг на шампионата и по този начин нямат загуба в първенството от 15 септември насам. Нещо повече - оттогава тимът не е допуснал гол във вратата си.

Единственото попадение бе дело на бранителя Пап Суаре в 84-ата минута. Защитникът засече с глава центриране на Флоран Балмон. Преди това гостите бяха останал с човек по-малко, тъй като Оскар Трехо бе изгонен за два жълти картона. В последната минута безспорният вратар №1 на шампионата до момента Винсент Ениеама спаси Лил, след като Адриен Регатен остана сам срещу него, но не успя да го преодолее.

По този начин Лил запазва втората си позиция в шампионата на Лига 1 с 30 точки - на четири от лидера Пари Сен Жермен. "Кучетата" девет мача нямат загуба или допуснат гол. Тулуза пък е на 14-а позиция с 16.