Стоук пое глътка въздух и прати Съндърланд на дъното

Тимът на Стоук Сити спечели дербито на опашкарите срещу Съндърланд с 2:0. Домакините започнаха срещата заемайки мястото точно над чертата разделяща изпадащите тимове, докато Съндърланд бе предпоследен. Играчите на Марк Хюз започнаха много по-активно срещата и веднага поеха инициативта в срещата, но не успяваха да достигнат до по-сериозно положение пред вратата на "черните котки".

Все пак усилията им бяха увенчани с успех, след като резултата бе открит в 30-ата минута след удар на Чарли Адам, който се озова на отлична позиция около дузпата и прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря след подаване на Стивън Нзонзи. Само шест минути нещата за наставника на гостите Густаво Пойет станаха изключително сложни, след като Уес Браун бе изгонен за грубо нарушение срещу Питър Крауч. Това сякаш успкои тима и срещата навлезе в спокойно темпо, което се запази през по-голямата част до края на срещата.

В 54-ата минута хубаво центриране на десния бек Джеф Камерън премина на сантиметри от вратата, след като Питър Крауч се размина с топката и не успя да я засече.

В 70-ата минута опасно центриране след нарушение от границата на наказателното на поле бе избито с мъка от вратаря на Стоук. Минута по-късно удар на Адам Джонсън премина на сантриметри от лявата греда на Асмир Бегович.

Само три минути по-късно се получи най-интересното положение в полза на играчите на Густаво Пойет, след като Стивън Флетчър  бе изведен сам срещу вратаря, но босненецът следеше внимателно играта и успя да излезе навреме, за да избие топката извън пределите на игрището.

В 81-ата минута домакините подпечтаха окончателно победата си, след като успяха да отнемат топка в средата на терена, Крауч подаде хубав пас и остави Стивън Нзонзи сам срещу вратаря на гостите и той не пропусна да прати топката във вратата.

С тази победа "грънчарите" се изкачиха до 14-ото място, докато Съндърланд се срина до последната позиция след днешния успех на Кристъл Палас при гостуването им на Хъл Сити.