Кристъл Палас удари Хъл пред погледа на новия си мениджър

Новакът Кристъл Палас постигна първа победа като гост от началото на сезона и поне временно се отлепи от дъното в Премиър лийг. Лондонският тим излъга с 1:0 Хъл Сити и вече има 7 точки, колкото и другият отбор на дъното - Съндърланд. Успехът за "орлите" донесе Бари Банън в 81-ата минута. Малко преди това Кристъл Палас бяха останали с човек по-малко след червен картон на Яник Боласие.

Голямата новина преди мача беше назначаването на Тони Пюлис за мениджър на "орлите". Бившият наставник на Стоук Сити изгледа двубоя от трибуните на "Кей Си Стейдиъм", а отборът за последно бе воден от Кийт Милън.

Преди почивката и двата тима играха прекалено предпазливо. Хъл Сити по-често владееше топката, но футболистите на Стийв Брус трудно стигаха до голови ситуации. Гостите пък имаха нещастието центрлният им нападател Маруан Шамак да се контузи още в 36-ата минута. Вместо мароканеца се появи Камерън Джероум.

Най-чистото положение през първото полувреме създаде Роби Брейди от Хъл Сити. Ирландският халф стреля след хубаво подаване на Ахмед Елмохамади, но топката рикошира в противников защитник и стана лесна за стража на
Кристъл Палас Хулиан Сперони.

На полувремето мениджърът на "тигрите" Стийв Брус смени неубедителния Брейди с Дани Греъм и Хъл продължи да търси победата. Роберт Корен и Яник Сагбо се активизираха, но "тигрите" така и не намираха начин да преодолеят отбраната на гостите.

Десетина минути преди края Яник Боласие влезе много остро в краката на Джейк Ливърмор и съдията Анъни Тейлър не се поколеба да му покаже директен червен картон. Гостите обаче не се стреснаха и с човек по-малко успяха да се доберат до победата. Това стана в 81-ата минута, когато Джеорум се справи с двама бранители на Хъл и подаде на Бари Банън, който отбеляза единствения гол в мача.