Нюрнберг остана без победа (видео)

Отборите на Нюрнберг и Волфсбург завършиха 1:1 в среща от 13-ия кръг на германската Първа Бундеслига. "Вълците" поведоха в резултата с гол на младия Максимилиан Арнолд в 39-ата минута, но в 72-ата Даниел Гинчек спаси домакините от Нюрнберг от поражение.

В 27-ата минута Ивица Олич направи много сериозен пропуск пред вратата на Нюрнберг. Хърватският нападател получи отлична възможност да накаже неразбирателство между вратаря и защитник на Нюрнберг, но не уцели празната врата.

Малко след това Иван Перишич също бе близо до откриване на резултата в полза на Волфсбург, но в 39-ата минута "вълците" все пак вкараха гол. Той бе дело на 19-годишния офанзивен халф Максимилиан Арнолд, който стреля силно с левия крак извън наказателното поле, вратарят Рафаел Шефер се намеси лошо и въпреки че изби, топката се оплете в мрежата зад него.

Нюрнбепг отговори почти веднага - в 42-ата минута японецът Макото Хасебе отправи прекрасен изстрел с десния крак, но имаше малшанса топката да срещне левия страничен стълб на вратата на Диего Беналио.

В 54-ата минута бразилският офанзивен халф на Волфсбург Диего можеше да вкара втори гол за "вълците", след като изскочи на доста удобна позиция, но ударът му бе спасен от вратаря Шефер. В 57-ата минута пък фен хвърли някакъв предмет към Диего, докато бразилецът се опитваше да изпълни ъглов удар.

В 63-ата минута нападателят на Нюрнберг Йосип Дърмич не успя да накаже грешка на противников играч, която му позволи да се озове в изгодна голова позиция, но ударът му бе спасен от Диего Беналио. Три минути по-късно пък Диего имаше нов шанс да направи резултата 0:2, но стреля над напречната греда отблизо.

В 71-ата минута пък бе ред на Олич да направи пропуск пред вратата на Нюрнберг и секунди по-късно домакините изравниха резултата. Резервата Даниел Гинчек направи чудесен пробив и с мощен шут порази вратата на "вълците".

В 86-ата минута резервата Роберт Мак можеше да донесе победата на Нюрнберг, но стреля право в тялото на Беналио. Две минути преди края пък Арнолд едва не се превърна окончателно в герой за Волфсбург. Този път обаче Шефер боксира стабилно след силния шут на тийнейджъра.

В тратта минута на добавеното време Марвин Платенхард се опита да донесе трите точки на Нюрнберг с изстрел от фаул, но Беналио без проблеми спаси и това бе последното действие в мача.

Нюрнберг продължава да е без победа от началото на сезона и заема предпоследното 17-о място в класирането с 8 точки. Волфсбург е пети с 22, на 10 зад лидера Байерн (Мюнхен).