Марсилия мина без проблеми през слабака Аячо (видео)

Отборът на Олимпик (Марсилия) записа сравнително лесна победа с 3:1 в гостуването си на слабака Аячо от 14-ия кръг. Така домакините продължиха негативната си серия от 7 поредни мача без победа в Лига 1. Марсилци пък отново напипаха верния ритъм и се доближиха до лидерите в класирането.

Гостите първи откриха резултата в мача в 27-ата минута, когато Флориан Товен центрира от дясно за нахлуващия Димитри Пайе, който засече кълбото в мрежата за 0:1. Аячо обаче успя бързо да се върне в мача и в 31-ата минута Йоан Кавали центрира за Гренди Перосо, който необезпокояван с глава възстанови равенството - 1:1, но при гола останаха съмнения за засада.

Само шест минути по-късно обаче Андре-Пиер Жиняк с прекрасно воле отново даде преднина на Марсилия - 1:2. В 59-ата минута на втората част пък гостите окончателно подпечатаха успеха си. При една бърза контраатака Пайе напредна по лявото крило и пусна за Товен, който от близо отбеляза за крайното 1:3.

Така Марсилия събра актив от 24 точки и се изкачи поне временно до 4-ото място в таблицата. Аячо пък остава на предпоследното 19-то място с едва 8 точки.