Турнир на талантите U14: Зона Велико Търново - Зона София

Бразилия спря устрема на Чили

Отборът на Бразилия победи Чили в приятелска среща между двата тима. Те се изправиха един срещу друг на стадион "Роджърс Сентър" в Торонто, Канада. Кариоките се наложиха с 2:1 и така спряха устрема на своя съперник, който преди това 10 поредни мача нямаше загуба на сметката си. В същото време пък домакините на предстоящото световно първенство записаха шести пореден успех на сметката си.

Бразилия откри резултата в 14-ата минута на мача, когато защитник елементарно подари топката на Оскар, който напредна и изведе Хълк, за когото не бе трудно да прати топката покрай плонжа на вратаря за 1:0. Чили обаче успя да се върне в мача в 71-ата минута, когато вратарят изрита една дълга топка, която бе свалена с глава от Жан Босежур за Едуардо Варгас и той с плътен удар по земя заби кълбото в мрежата за 1:1.

Кариоките обаче можеха да си върнат преднината две минути по-късно, когато гол на Робиньо бе отменен заради засада. Именно нападателят на Милан обаче донесе успеха на своя тим в 79-ата минута след като засече с глава отлично центриране на Майкон от дясно за крайното 2:1.

Бразилия - Чили 2:1