Загуба за Христо Николов, победа за Илиан Евтимов

Отборът на По-Ортез, с българина Христо Николов в състава си, загуби като гост от Шоле с 87:94 точки в среща от седмия кръг на френското баскетболно първенство. Николов игра 24 минути като резерва и се отличи с 9 точки, 1 борби и 1 асистенция. По-Ортез е на предпоследно място в класирането с 2 победи и 5 поражения. В друга среща Елан Шалон победи като гост Роан с 64:58 точки.

Българинът с френски паспорт Илиан Евтимов бе титуляр за Шалон и се отличи с 8 точки и 6 борби за 24 минути. Шалон е на 12-о място с 2 победа и 5 загуби.

Българският баскетболист Васил Евтимов игра 14 минути за отбора Орши във втора дивизия на първенството на Франция. 36-годишният Евтимов, който има и френския паспорт, бе резерва при победата над Поатие със 71:69 точки в мач от 13-ия кръг. Българинът завърши с 3 точки, 8 борби и 1 асистенция. Орши е на 16-о място в класирането с 4 победи и 9 поражения.

Загуба в шестия кръг на испанското първенство за жени записа Бембибре, където играе българката Даниела Петева. Тимът отстъпи като гост на Бургос с 51:59 точки. Петева игра 18 минути като титуляр и завърши с 2 точки.