Комичен автогол успокои Интер в завръщането на неостаряващия Санети (видео)

Интер постигна рутинна победа с 2:0 срещу новака Ливорно в среща от 12-ия кръг на Серия "А". Отборът на Валтер Мадзари не впечатли с играта си, но прибави ценни три точки, които го доближиха на 6 точки от водача в класирането Рома. Срещата ще се запомни с нелепия автогол, който си вкара вратарят на гостите Франческо Барди, и със завръщането в игра след 6 месеца на капитана на Интер Хавиер Санети. 40-годишната легенда на "нерадзурите" се появи като резерва в последните минути и дори организира атаката, довела до втория гол, дело на Юто Нагатомо.

Интер се опита да притисне съперника още в първите минути, но атаките на тима бяха лишени от острота и защитата на Ливорно успяваше да се справи с тях. Удар на Валтер Самуел беше блокиран, а малко по-късно Джонатан стреля покрай вратата. Равенството се запази до 30-ата минута, когато отново Джонатан центрира, а в опита си да улови топката стражът на гостите Барди я прати в собствената си врата.

Ливорно основно се бранеше и рядко поглеждаше напред. Гостите имаха една чудесна възможност да контраатакуват при числено предимство, но Паулиньо сбърка с паса.

През второто полувреме Интер продължи да контролира двубоя, но не успяваше да стигне до втори гол. Мадзари реши да освежи офанзивната линия в състава с пускането на Матео Ковачич и Ишак Белфодил. В 82-ата минута под бурните овации на публиката в игра се появи и лекувалият дълго време контузия Санети. Аржентинецът се включи много активно и от него започна атаката, след която Нагатомо оформи крайния резултат. Санети подаде на Ковачич, хърватинът хитро намери Нагатомо и японският краен защитник простреля Барди.