Монпелие се спаси в последната минута

Отборът на Монпелие се спаси от загуба при визитата си на Валансиен в мач от 13-ия кръг на Лига 1. Южняците стигнаха до равенство 1:1 в последната минута на срещата, въпреки че бяха с човек по-малко на терена. Бенжамен Ангуа бе открил за домакините още в шестата минута на мача, а в средата на втората част Матийо Деплан получи директен червен картон за грубо нарушение. Въпреки това Монпелие стигна до гол в 93-ата минута, дело на Бенжамен Стамбули. В класирането играчите на Жан Фернандес имат 14 точки и заемат 16-о място. Валансиен пък остава в зоната на изпадащите с девет.

Аячо успя да прекъсне серията си от четири поредни загуби в шампионата, заради които бе уволнен наставникът Фабрицио Раванели. Корсиканците измъкнаха точка при визитата си на Тулуза. Пол Ласне откри за Аячо, но малко преди почивката Исиага Сила изравни. Така Тулуза събра 16 точки, докато Аячо е с осем в зоната на изпадащите.

С гол на Джани Бруно другият корсикански тим - Бастия победи с 1:0 Рен и се изкачи на девето място с 18 точки. Бретанците пък са с една по-малко и една позиция по-надолу.

Лориен и Реймс не успяха да си вкарат гол и завършиха 0:0. "Мерлузите" завършиха мача с човек по-малко, тъй като Максим Бартелм получи директен червен картон. Лориен е 17-и с 11 точки, а Реймс - пети с 19.