Ливърпул смачка Фулъм с 4:0, Бербатов обезличен (видео)

Отборът на Ливърпул съсипа с 4:0 гостите си от Фулъм в двубоя между двата тима на "Анфийлд". Луис Суарес вкара две попадения за отбора на Брендън Роджърс, а още един гол добави бранителят на домакините Мартин Шкъртел. Защитникът на лондончани Фернандо Аморебиета даде тон за разгрома, забивайки топката в собствената си мрежа.

Българският нападател на Фулъм Димитър Бербатов започна като титуляр за тима на Мартин Йол, но бе напълно обезличен от защитата на Ливърпул и не успя да стигне до нито едно чисто положение пред вратата на Симон Миньоле. В крайна сметка българинът бе сменен седем минути преди края и на негово място се появи Йоргос Карагунис.

Победата изпрати Ливърпул на второ място в класирането на Висшата лига само на две точки зад лидера Арсенал. Фулъм пък е 16-и с 10 точки в актива си, но може още до края на уикенда да се озове в зоната на изпадащите след третата си поредна загуба в английския елит.

Домакините решиха всичко още преди почивката, когато поведоха с класическото 3:0 и по този начин убиха интригата в мача. Автогол на Фернандо Аморебиета даде аванс на Ливърпул в 23-ата минута на срещата. Испанският защитник заби топката в собствената си врата след центриране на Стивън Джерард в наказателното поле на Фулъм и игра с глава на Даниел Агер. Само три минути по-късно отново Джерард центрира опасно в наказателното поле, този път от корнер и Мартин Шкъртел с глава прониза Маартен Стекеленбург за 2:0.

В 36-ата минута Луис Суарес направи резултата класически след отлична асистенция на Джордан Хендерсън. Младият англичанин даде прострелен пас в наказателното поле и Суарес с едно докосване матира Стекеленбург за 3:0, като по този начин окончателно уби интригата в мача.

Крайното 4:0 бе оформено още в самото начало на второто полувреме. Тогава изнеслият отличен мач Стивън Джерард отне топката в половината на Фулъм и я даде на Суарес, който с мощен удар опъна за втори път мрежата на гостите. До края на мача домакините имаха още няколко чисти положения да отбележат и пето попадение във вратата на Стекеленбург, но не се възползваха от тях.