Шампионите разпиляха Фулъм с три гола за едно полувреме (видео)

Шампионът Манчестър Юнайтед подсигури първите две поредни победи в английската Висша лига на новия си наставник Дейвид Мойс, разправяйки се с тима на българина Димитър Бербатов Фулъм с 3:1 като гост в Лондон. "Червените дяволи" на практика предрешиха изхода на мача само през първото полувреме, когато вкараха и трите гола във вратата на Маартен Стекеленбург. Валенсия (8), Ван Перси (20) и Уейн Рууни (22) буквално разпиляха отбраната на домакините в началото на мача, за да донесат успеха на своя тим. През втората част Фулъм успя да си стъпи на краката и Каканиклич намали изоставането на своя тим, а Дарън Бент уцели и греда за лондончани. Това обаче далеч не бе достатъчно за домакините да се върнат в мача.

Първата част премина изцяло под диктовката на "червените дяволи", които в рамките на няколко минути на практика решиха мача в своя полза. Антонио Валенсия откри резултата в 9-ата минута с първия си гол от началото на сезона. Той получи топката на празна врата от Уейн Рууни и безпроблемно се разписа във вратата на Маартен Стекеленбург след отлична контраатака на гостите. Това бе първата от няколко невероятни контраатаки на гостите, с които тимът на Дейвид Мойс разпиля домакините.

Робин ван Перси удвои аванса на своя тим в 20-ата минута на срещата. Холандският таран получи отличен пас от младия Аднан Янузай при нова добра контраатака на гостите и с мощен удар с левия крак не остави никакви шасове на Стекеленбург.

След само 22 минути игра Уейн Рууни отбеляза трети гол в полза на гостите, след като бе оставен на празна врата от отбраната на домакините и получи пас от Робин ван Перси, за да вкара безпроблемно в мрежата на "котиджърс".

При комфортната преднина, която неговият отбор имаше след първата част, Дейвид Мойс извърши три промени в състава си, включвайки в игра Маруан Фелаини, Шинджи Кагава и Крис Смолинг на местата на контузените Рафаел и Том Клевърли, както и на Джони Еванс. Това поразстрои играта на гостите и те не бяха толкова убедителни, както преди почивката.

Така резервата на домакините Александър Каканиклич намали изоставането на Фулъм с попадение в 65-ата минута. Шведското крило вкара след силен удар по посока на вратата на Давид де Хеа и рикошет в крака на Уейн Рууни. До края на мача друга резерва в състава на домакините - Дарън Бент, тресна горната греда зад Давид де Хеа, но до повече чисти ситуации пред испанския вратар домакините не успяха да се доберат.