Силен Мето Ананиев с 14 точки, Рен с 5-а загуба във Франция

Българският волейболист Методи Ананиев игра силно и реализира 14 точки (1 ас, 3 блока, 33% ефективност в атака, 52% перфектно и 93% позитивно посрещане), но неговият отбор Рен Волей записа 5-а загуба във френската Лига А, след като падна като гост в 7-ия кръг от Сет с 2:3 (25:23, 22:25, 25:19, 28:30, 9:15).

Арвидас Мисейкис заби невероятните 36 точки (1 ас, 2 блока, 51% ефективност в атака) за Рен, а Гийермо Гарсия добави още 18 точки.

Холандецът Ларс Лоршайд бе най-резултатен за победителите от Сет с 16 точки (1 ас, 7 блока), а Кейт Пупрат и Томас Ламоас добавиха по 15 точки.

Победата бе 3-та за Сет от началото на сезона и с актив от 10 точки тимът заема 7-мо място във временното класиране на Лига А. Рен и Методи Ананиев допуснаха 5-та загуба и се смъкнаха на 9-то място с 9 точки.

В следващия 8-ми кръг на 12 ноември Рен е домакин на Пари Волей, а Сет гостува на Шомон.

СЕТ - РЕН 2:3 (23:25, 25:22, 19:25, 30:28, 15:9)

СЕТ: Ларс Лоршайд 16, Тоафа Таканико 2, Фредерик Баре 10, Кейт Пупрат 15, Греъм Вайгръс 9, Павел Бартик 12 - Никола Росар-либеро (Томас Ламоас 15, Макисм Ервоар)
Старши-треньор: Патрик Дюфло
РЕН: Яник Базен 3, Арвидас Мисейкис 36, Викторс Корженивичс 14, МЕТОДИ АНАНИЕВ 14, Кен Родни А-Конг, Гийермо Гарсия 18 - Алексис Гонсалес-либеро (Себастиан Франголачи, Раймо Паюсалу 2)
Старши-треньор: Борис Гребенников.