Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград 1:0

Бивш национал се разписа при победа на Славия

Отборът на Славия победи гостуващия тим на Нефтохимик в мач от 17-ия кръг на "А" група. Възпитаниците на Милен Ракуканов се наложиха с 2:0, като това бе най-малкото, с което гостите от Бургас можеше да си тръгнат. Първото попадение реализира Чавдар Янков още в третата минута.

Галин Иванов подаде към Атанас Курдов, който от своя страна намери непокрития Янков и за халфа на белите не бе проблем да открие резултата. В 31-та минута Да Силва покачи на 2:0. Футболистът стреля с глава, топката се удари в лявата греда и влетя в мрежата на гостите.

В следващите минути "белите" имаха още няколко добри възможности да зарадват своите привърженици, но така и не успяха да реализират головите си ситуации.

Най-фрапантен пропуск направи Курдов. В самия край на срещата, голмайсторът на столичани пропусна да направи резултата класически, след като не успя да опъне мрежата на празна врата.

В 85-ата минута Петър Димитров от гостите получи два жълти картона в рамките на няколко секунди. Футболистът на Нефтохимик бе декориран в жълто за фаул в центъра на терена, но след реплика, главният рефер Николай Йорданов му показва втори жълт картон.

Снимка: Марин Маринов, Sportal.bg