Лудогорец разгроми Хебър и на реванша - на живо с отзивите от Пазарджик след 0:5

Арсенал си отмъсти на Борусия Д и отново поведе в групата (видео)

Арсенал надви с 1:0 Борусия (Дортмунд) и отново излезе начело в класирането на група "F" в Шампионската лига. Тимът от Северен Лондон има 9 точки, колкото и Наполи, а при успех в домакинството на Олимпик (Марсилия) в следващия кръг, ще си гарантира място на осминафиналите. Единствения гол за "топчиите" отбеляза Аарън Рамзи в 62-ата минута. По този начин Арсенал си отмъсти на германския тим за загубата на "Емиратс" преди две седмици и му нанесе първа домакинска загуба от началото на сезона във всички турнири.

Борусия остана на трето място в групата с 6 точки. В следващия си мач "жълто-черните" приемат Наполи и на всяка цена трябва да спечелят, за да запазят шансове за класиране напред.

Юрген Клоп се завърна на пейката на Борусия, след като изтърпя наказанието си от два мача. Ексцентричният наставник на "жълто-черните" заложи на Роберт Левандовски на върха на атаката и на триото Ройс-Мхитарян-Блашчиковски зад него. Контузия извади от състава централния защитник Матс Хумелс, което даде възможност на Сократис Папастатопулос да започне като титуляр.

Арсен Венгер не изненада с избора си. Атаката на Арсенал бе водена от Оливие Жиру, на когото от по-задна позиция помагаха Санти Касорла, Месут Йозил и бившият футболист на Борусия Томаш Росицки.

В началните минути срещата беше равностойна, но постепенно домакините заиграха по-напористо и създадоха няколко добри положения пред вратата на Войчех Шчесни. Първата опасна ситуация дойде след центриране от фаул, което беше отклонено към Невен Суботич, но ударът на сръбския национал мина покрай гредата. В 25-ата минута Кевин Гроскройтц намери Блашчиковски и той отправи хубав изстрел от въздуха, но и този път топката не попадна в очертанията на вратата.

Арсенал се опитваше да контраатакува, но комбинациите на "топчиите" не се получаваха. В 37-ата минута Хенрих Мхитарян напредна опасно, но след това атаката на Борусия не се разви по най-добрия начин. Германците действаха на висока скорост и определено заслужаваха да имат преднина, но почивката дойде при нулево равенство.

Втората част започна с нова добра възможност за дортмундци - Марко Ройс стреля с глава, но Шчесни внимаваше. В 52-ата минута Блашчиковски прати топката в мрежата на Арсенал, но полякът се намираше в засада и голът му правилно беше отменен.

Арсенал предимно се бранеше, но успя да поведе след малко повече от час игра. Йозил центрира, Жиру свали топката за Аарън Рамзи и уелсецът с глава простреля Роман Вайденфелер. Това сякаш обърка домакините, които в следващите минути направиха няколко груби грешки в защита и можеха да инкасират поне още едно попадение. Първо Рамзи беше оставен непокрит, но се забави, а след това Вайденфелер излезе неразчетено и само късметът го спаси, след като Пер Мертезакер го прехвърли с глава.

Германският защитник на Арсенал беше в центъра на събитията и в добавеното време, когато повали в наказателното поле Левандовски, но реферът Бьорн Куйперс си замълча и трите точки останаха за гостите.

БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) - АРСЕНАЛ 0:1 (0:0)
0:1 Рамзи (62)