Очаквайте: Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград

Милан оставя звездата си резерва на "Камп Ноу"

Буквално часове преди срещата Барселона - Милан, Масимилиано Алегри обмисля изненадващо решение. Звездата на гостите Марио Балотели да започне на пейката, а в атака да действат отново Робиньо и Кака, които изработиха и попадението при равенството 1:1 между двата тима на "Сан Сиро". "Росонерите" се очаква да играят в схема 4-4-2 или 4-4-1-1. Преди две седмици Балотели отново започна срещата с Барса от пейката, но тогава бе контузен. Сега е здрав, но в слаба форма и психически не е спокоен, което напоследък се отразява на играта му.
Днес отново може да е резерва след слабите игри с Парма, Лацио и Фиорентина, като този път ще бъде заради треньорско решение.

Последните години Милан и Барселона играят непрекъснато един срещу друг, като миналата година на "Камп Ноу" срещата завърши с 4:0, което прати Лионел Меси и компания на четвъртфинал, въпреки поражението в първата среща с 0:2 в Милано.
Година по-рано на четвъртфинала двата тима завършиха 0:0 на "Сан Сиро", след което след две дузпи Барса победи с 3:1 в Каталуния. Преди това двата тима завършиха 2:2 в Испания и 3:2 за шампионите в Примера дивисион в Италия от груповата фаза.