Зенит и Порто не се победиха (видео)

Отборите на Зенит (Санкт Петербург) и Порто завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от Група "G" на Шампионската лига. Двата тима си размениха по един гол през първата част, дело на Лучо Гонсалес за португалците и Хълк за руснаците. Преди почивката гостите бяха по-активният тим, но след почивката домакините се окопитиха и бяха по-близо до победата. Зенит дори получи право да изпъни дузпа, но Хълк не успя да накаже за втори път бившия си отбор.

Резултатът бе открит от гостите в 23-ата минута. Точен бе Лучо Гонсалес, който се разписа с глава след центриране на Данило. Само пет минути по-късно обаче домакините изравниха. При едно неразбирателство в отбраната на гостите Хълк успя да изпревари вратаря Елтон и защитник за една топка в наказателното поле и от малък ъгъл я прати в мрежата.

В 53-ата минута Зенит получи правото да изпълни дузпа, след като Николас Отаменди игра с ръка в наказателното поле при един опит за центриране на Олег Шатов. Зад топката застана Хълк, но би слабо и Елтон спаси удара му. До края на мача домакините бяха по-настъпателният отбор, но така и не успяха да стигнат до втори гол.

Така Зенит запази предниата си от една точка от днешния си съперник в борбата за второто място в групата. Руснаците са с актив от пет, докато Порто е с четири. Лидер е Атлетико (Мадрид) с девет и по-късно играе с аутсайдера Аустрия (Виена), който е с една.