Драматична развръзка и тежка контузия белязаха мача между Малага и Бетис (видео)

И 12-ият кръг в Примера се оказа разочароващ за Бетис. Тимът от Севиля загуби драматично гостуването си на Малага с 2:3 и остана в зоната на изпадащите. Срещата на "Ла Росаледа" срещна два от отборите в най-лоша форма, но домакините наложиха волята си и успяха да прекъснат серията си от негативни резултати. В герой за Малага се превърна резервата Самуел Гарсия Санчес, който отбеляза победния гол в третата минута от добавеното време.

Загубата не беше единствената лоша новина за Бетис. В началото на второто полувреме централният защитник Дамиен Перкис удари главата си след сблъсък с футболиста на домакините Фабрис Олинга и изпадна в безсъзнание. Полският национал веднага беше откаран в болница.

Роке Санта Крус откри за Малага в 18-ата минута след пас на Елизеу, но Жоан Верду изравни от фаул още до почивката. Самият Елизеу отново изведе домакините напред в 61-ата минута, а Бетис за втори път се върна в мача благодарение на точен изстрел на Жорди Фигерас. Срещата отиваше към закономерно равенство, но Самуел наказа грешка в защитата на "вердибланкос" и съкруши тима на Пепе Мел.

Бетис е на 18-о място в класирането с 9 точки, колкото имат и другите два отбора на дъното - Райо Валекано и Алмерия. Малага е на 12-а позиция с 13 точки.