Локо (М) удари Спартак (М) в дерби без публика

Отборът на Локомотив (Москва) се наложи с 3:1 над Спартак (Москва) в столичното дерби от 15-ия кръг на руското първенство. "Железничарите" откриха резултата още в 7-ата минута, когато Майкон Маркес получи извеждащ пас, нахлу в наказателното поле на противника и подаде топката на Даме Н'Дойе, който с лекота я насочи в мрежата. В 17-ата минута Александър Самедов удвои аванса на тима си в резултата. Това се случи след ужасяваща грешка на вратаря на Спартак Сергей Песяков, който излезе да пресече дълго подаване към играч на Локомотив, но се размина с топката и Самедов без проблеми на празна врата реализира.

В 27-ата минута арменският нападател Юра Мовсисян намали на 1:2, като се разписа с удар отблизо след центриране отдясно на Сергей Паршивлюк. В 77-ата минута обаче Виталий Денисов намери с прекрасно подаване намери устремения напред Н'Дойе и сенегалският нападател отигра майсторски положението и изпрати топката в мрежата, с което на практика сложи край на надеждите на Спартак за накакъв обрат.

Двубоят се игра пред празни трибуни на стадион "Локомотив", тъй като Спартак бе наказан заради поведението на част от феновете си в срещата от 1/16-финалите от турнира за Купата на Русия срещу Шинник.

Победата позвали на "железничарите" да се доближат на 3 точки от лидера в класирането Зенит, който е с 36. Спартак е трети с 30 точки.