Верона продължава уверено без Ники

Отборът на Верона продължава да бъде една от сензациите в Серия "А" като записа седмата си победа от началото на сезона в среща от 11-ия кръг с Каляри. Домакините на "Маркaнтонио Бентегоди" се наложиха с 2:1, а можеха да спечелят и по-убедително. Българският вратар Николай Михайлов пък отново не игра за своя тим, като дори не бе в групата за мача.

Резултатът в мача откри ветеранът Лука Тони в 8-ата минута засичайки с глава центриране от корнер на Ромуло. Минути по-късно домакините можеха и да удвоят преднината си, но Емил Халфредсон пропусна от чиста позиция. Все пак резултатът бе удвоен в 57-ата минута, когато отново Ромуло изведе перфектно Бошко Янкович, който елиминира вратаря и заби втория гол за своя тим. В 77-ата минута резултатът можеше да стане и класически, но попадение на Тони бе отменено правилно заради засада. В самия край на мача пък Каляри успя да направи загубата си по-почетна с гол на Даниеле Конти в последната минута.

С тази победа Верона събра актив от 22 точки и заема 5-ото място във временното класиарне, с равни точки с четвъртия Интер. Каляри пък записа трето поредно поражение на сметката си и се намира на 15-ото място с 10 точки.