Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Нападател на вратата и шестима защитници не спасиха Майнц (видео)

Бъдещият отбор на Тодор Неделев Майнц 05 допусна шеста загуба за последните си осем мача в Бундеслигата, след като отстъпи с 1:2 при гостуването си на Аугсбург. Андре Хаан вкара два идентични гола за домакините в 27-ата и 49-ата минути, а Ерик Максим Чупо-Мотинг намали от дузпа в 59-ата минута. Ако негативната серия продължи, голяма е вероятността българският национал да завари "05" в зоната на изпадащите през зимата, когато ще се присъедини към тима.

Днес наставникът Томас Тухел заложи на крайно дефанзивната постройка 5-4-1, като на терена имаше шестима защитници, макар единият да действаше в халфовата линия. Отделно в последните няколко минути гостите останаха с 10 души, тъй като вратарят Кристиан Веткло получи директен червен картон за нарушение извън наказателното поле. Но тъй като стражът вече беше заменил колегата си Хайнц Мюлер, получил травма през първата част, а и като цяло отборът нямаше право на повече смени, под рамката застана централният нападател Себастиан Полтер. 22-годишният футболист заслужи аплодисменти, след като майсторски отрази удара от фаул на Даниел Байер, последвал изгонването на Веткло.

В продължението на редовното време съставът на Майнц дори успя да организира опасна атака, при която обаче Шинджи Оказаки не уцели вратата.

И докато положението при гостите е тежко, то футболистите на Аугсбург взеха глътка въздух. До днес те имаха само 1 точка в последните си пет двубоя в Бундеслигата. Двата тима вече са съседи в класирането с равен точков актив.