След кратка дрямка Байерн натупа Майнц (видео)

Шампионът на Германия Байерн (Мюнхен) победи с 4:1 Майнц 05 в мач от деветия кръг на Бундеслигата. Баварците проспаха първото полувреме, когато гостите се отбраняваха много добре и се възползваха от шанса си малко преди последния съдийски сигнал за почивка и вкараха за 0:1. След почивката обаче Байерн превключи на по-висока скорост и бързо стигна до обрат. Основна фигура за победата бе Марио Гьотце, който се появи на почивката и раздвижи играта на домакините. Байерн бе без една от големите си звезди, Франк Рибери, който има проблеми с глезена.

Резултатът бе открит изненадващо от гостите малко преди почивката, когато Шон Паркър се разписа. Нападателят бе изведен сам срещу вратаря след дълъг пас зад центъра, който Жером Боатенг пропусна и успя да преодолее Мануел Нойер.

В началото на второто полувреме обаче баварците вдигнаха оборотите и набързо обърнаха резултата. Първо Ариен Робен изравни в 50-ата минута, след като Гьотце го изведе на позиция и със силния си ляв крак изравни. 120 секунди по-късно комбинация между Гьотце и холандеца намери Томас Мюлер в наказателното поле който, без да се бави даде преднина на тима си.

В 69-ата минута резултатът набъбна на 3:1, след като Гьотце се разписа с нова асистенция и подаде към Марио Манджукич, който отбеляза. Крайното 4:1 бе оформено от Мюлер, който вкара дузпа, отсъдена за фаул на Николче Новески срещу Бастиан Швайнщайгер.

Така Байерн си върна лидерската позиция в шампионата след като снощи Леверкузен бе окупирал върха със скандалната си победа над Хофенхайм. Играчите на Жосеп Гуардиола имат 23 точки, докато Леверкузен и Борусия (Дортмунд) са с по една по-малко. Бъдещият тим на Тодор Неделев пък остава с десет точки на 13-о място.