Марсилия се спаси от нова загуба

Отборите на Рен и Олимпик Марсилия завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от 12-ия кръг на Лига 1. Марсилци могат да са доволни от хикса, тъй като домакините пропуснаха да вземат победата, след като изпуснаха дузпа в средата на втората част.

Резултатът бе открит от Рен в деветата минута, когато Нелсон Оливейра се оказа на стрелкова позиция след неумела намеса на Жереми Морел. Скоро обаче ОМ изравни. Касим Абдала центрира към Джордан Аю, който се разписа за първи път от януари насам. В 74-ата минута реферът отсъди дузпа за домакините, след като Абдала фаулира Фуед Кадир. Зад топката застана Оливейра, но Стива Манданда спаси.

Така Марсилия вече четири мача няма победа, но спря серията си от три поредни загуби и заема пета позиция с 18 точки. Рен има една по-малко и е на шесто място.