Реал Сосиедад нашамари здраво Осасуна (видео)

Отборът на Реал Сосиедад разби с 5:0 гостуващия Осасуна в среща от 12-ия кръг. Мачът беше своеобразно дерби с оглед малкото разстояние между Сан Себастиан и Памплона - 62 километра. Йон Ансотеги (33), Иниго Мартинес (47), Антоан Гризман (81) и Арис Сеферович (87) отчаяха вратаря Андрес Фернандес.

В първия половин час срещата беше спокойна и не предполагаше толкова изразителна победа. В 33-ата Рубен Пардо центрира от фаул и централният бранител Ансотеги с глава откри. В 47-ата другият централен защитник на "чури урдин" Иниго Мартинес се разписа след корнер. Отново Пардо асистира, а Мартинес засече на първата греда.

В 49-ата Жордан Лотие беше изгонен с директен червен картон, след като фаулира Карлос Вела като последен в отбрана. С това мачът сякаш свърши. В 56-ата Пардо пак центрира от корнер, Андрес Фернандес изби лошо и Гризман насочи в мрежата. Четвъртият гол падна след контраатака в 81-ата минута, завършена от Гонсало Кастро. В 87-ата Сеферович оформи крайния резултат: Иманол Агирече игра технично с пета, Хосе Анхел центрира фалцово и "осмицата" на Реал Сосиедад направи 5:0.

Сансебастианци се качиха до седмото място, а до края на кръга наварци може да слязат в зоната на изпадащите. Следващото изпитание на "бяло-сините" е във вторник, когато на "Аноета" пристига Манчестър Юнайтед в двубой от група "А" на Шампионската лига.

Снимка: Getty Images/Guliver