Вход / Регистрирай се

Васко Евтимов подписа с втородивизионен френски отбор

Васко Евтимов подписа с втородивизионен френски отбор

Българският баскетболист Васил Евтимов ще продължи кариерата си във втора дивизия на първенството на Франция. 36-годишният Евтимов, който има френски паспорт, ще играе в тима на Орши. Той ще замени контузения Оливие Гуес, който ще бъде извън състава за три месеца заради травма на коляното.

Българинът, който е висок 207 сантиметра и тежи 118 килограма, в бил повикан спешно от София, съобщават френските медии. Евтимов има 32 мача за националния отбор на Франция между 1999-а и 2001-а година. След това обаче получи зелена светлина от ФИБА Европа да играе за България и представяше страната ни на ЕвроБаскет 2009.

Възпитаникът на Северна Каролина за последно игра в елитния френския тим Лимож през миналия сезон. Oчаква се Евтимов да дебютира за новия си отбор през следващата седмица в двубоя срещу Фо Уес.

Следвай ни:

Още от Баскетбол

Виж всички