Ялов нападател отново провали Бетис

Участието в Лига Европа продължава да дава негативно отражение върху представянето на Бетис в Примера и след 11-ия кръг отборът на Пепе Мел има по-малко точки, отколкото изиграни мачове. Домакинството на Леванте беше добра възможност за "вердибланкос" да напуснат зоната на изпадащите, но срещата завърши 0:0. Виновниците Бетис да не победи бяха двама - десният защитник Хави Чика, който си изкара червен картон още в 30-ата минута, и централният нападател Хорхе Молина, който на два пъти не можа да реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него.

Домакините започнаха с много настроение и притиснаха съперника, но след половин час игра останаха с човек по-малко заради Чика, който набързо си заработи два жълти картона и беше отстранен от съдията Ернандес Ернандес. Въпреки това, "зелено-белите" доминираха, а Леванте не създаде нито една опасна ситуация пред Стефан Андерсен.

След почивката Бетис продължи да напада с всички сили. Подкрепяни от публиката, играчите на Пепе Мел печелеха повечето единоборства и търсеха пролуки в защитния вал на гостите. Леванте контраатакуваше и можеше да поведе след хитър пас на Педро Риос, но Чуметра си поведе лошо топката.

В 71-ата минута домакините оцеляха след невероятно разбъркване пред вратата им. Последва светкавична контра, при която Молина беше фаулиран в наказателното поле. Централният нападател, известен с пропуските си от всевъзможни позиции, и този път не показа хладнокръвие. Неговият удар от бялата точка беше спасен от Кейлър Навас, но реферът прецени, че играчи на гостите са навлезли по-рано в наказателното поле и нареди дузпата да бъде изпълнена повторно. Молина стреля в същия ъгъл и Навас отново излезе победител в дуела помежду им.

До края Бетис имаше още едно чисто положение, но стражът на Леванте с котешки рефлекс изби силен удар на Алваро Вадийо.

В класирането тимът от Севиля е на 18-о място с 9 точки, а Леванте е 7-и със 17.