Турнир на талантите U14 : Зона Пловдив - Зона Варна /Дузпи/

Интер измести Верона след голово шоу на "Меаца" (видео)

Отборът на Интер измести Верона от 4-ото място във временното класиране в италианската Серия А, след като победи у дома с 4:2 в много зрелищен мач. Вратарят на националния отбор Николай Михайлов беше сред резервите на гостуващия тим, но така и не получи шанс за изява от треньора Андреа Мандорлини.

Със спечелените три точки Интер събра актив от 18, докато Верона остана с 16 и остана на петото място, като може да бъде изместен след изиграването на останалите мачове от кръга. Лидер е Рома с 24 точки и мач по-малко.

"Нерадзурите" стигнаха до ранен гол, когато след изпълнение на ъглов удар Джонатан стреля много мощно, топката се отби в тялото на защитник на Верона и влетя в мрежата на гостите. Само две минути по-късно Паласио вкара за 2:0 след ново изпълнение на корнер. Роландо опита да стреля с глава, но топката се озова у Гуарин, който от няколко метра стреля. Защитник на Верона изби топката от голлинията, но тя попадна право в тялото на Паласио и топката се озова отново във вратата - 2:0.

Верона върна един гол чрез младия Мартиньо, който беше изведен сам пред вратата и хладнокръвно преодоля трима защитници, а след това и стража на Интер и намали на 1:2. Надеждите на гостите за обрат не траяха дълго. В 31-ата минута Нагатомо нахлу в наказателното поле отляво, стреля към далечния ъгъл. Топката се отклони в страничната греда и се върна в наказателното поле. Паласио подаде към Камбиасо, който от близко разстояние вкара за 3:1. След паузата разгромът за Верона изглеждаше пълен, след като Роландо вкара след пореден корнер в 56-ата минута. Ромуло оформи крайното 4:2 с хубав удар в 71-ата минута, след като получи хубав пас от Лука Тони. Ветеранът също мушна топката в мрежата малко по-късно, но попадението му беше отменено заради нарушение срещу бранител.

Нервите дойдоха в повече и след последния сигнал пък Морас и Белфодил бяха изгонени, защото се сдърпаха в центъра на терена.